Bugün değilse, ne zaman?

Dünyamızın kaynakları sonsuz değildir. Sürekli artan dünya nüfusu, sera gazlarının etkisiyle oluşan iklim değişiklikleri, yükselen enerji fiyatlları ve bu artışlara bağlı nüfusun duyduğu gıda ihtiyacı her geçen gün büyümektedir. 

Sürdürülebilirlik denilince akla ilk gelen çevrenin korunması olsa da sürdürülebilirlik kavramı, ekolojik ekonomik ve sosyal boyutları içeren bütüncül bir yaklaşımdır. Sürdürülebilir üretim içinde bulunduğumuz dönem itibarı ile üretim yapan her işletme için uyuması gereken standartların bütünüdür. Sürdürülebilirliğin sağlanması tüm bu kavramların dengeli bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Bu bileşenler uyum içinde çalıştığında, insan istek ve ihtiyaçlarını şimdi ve gelecekte karşılama potansiyeli artmakta ve bununla birlikte sürdürülebilir kalkınma sağlanmaktadır.

MBH Gıda olarak biliyoruz ki; bu dünya'nın kaynakları sonsuz değil. Tek gayemiz insanların iyi ve sağlıklı beslenmesini, iyi yaşamasını sağlamak. Bu misyonla hedefimiz, bizden sonraki nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri

Dünya Liderleri 2015 yılında, 2030'a kadar 3 önemli işi başarmak için 17 Küresel Amaç üzerinde uzlaştı. Aşırı yoksulluğu sona erdirmek. Eşitsizlik ve adaletsizlik ile mücadele. İklim değişikliğini düzeltme. Sürdürülebilir kalkınma için Küresel Amaçlar bu taahhütleri gerçekleştirebilir. Bütün ülkelerde. Tüm insanlar için. Bunların gerçekleşebilmesi için herkesin bu hedefleri bilmesi gerekiyor. Bu hedefleri özel yapan unsurlar, Birleşmiş Milletler’de temsil edilen 193 ülkenin tamamının bu hedefleri hayata geçirebilmek üzere ortak bir ajanda izleyeceklerini ve birlikte çalışacaklarını taahhüt etmeleridir. 2030 yılına kadar düzenli aralıklar ile izlenecek olan hedefler hakkında daha detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN